Popek – jak potoczyła się jego kariera?

Popek jest prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjnym polskim raperem i celebrytą. Nikt inny nie potrafi w porównywalnym stopniu wzbudzić takiego zainteresowania wokół swojej osoby – tymczasem on nawet nie musi się zbytnio starać, bo jego wygląd zewnętrzny zdaje się wyjaśniać wiele kwestii bez użycia jakichkolwiek słów. Złote zęby, tatuaże pokrywające całe ciało, a nawet oczy… To wszystko robi ogromne wrażenie na osobach postronnych. Czy było tak zawsze? Być może warto sięgnąć pamięcią wstecz i sprawdzić.

Popek jako raper zadebiutował w krakowskim składzie Firma, z którym związany był przez wiele lat i stał się jego swoistą ikoną jeszcze przed swoimi kontrowersyjnymi zmianami wizerunkowymi. W roku 2008 jednak jego pozycja zatrzęsła się w posadach – był poszukiwany przez policję i w związku z tym zdecydował się na ewakuację do Wielkiej Brytanii. To, paradoksalnie, był krok milowy dla jego kariery w Polsce. Popek podpisał kontrakt z angielską wytwórnią WagWan Entertainment, ale największą popularnością cieszyły się zdecydowanie publikowane na jego prywatnym kanale YouTube vlogi z brytyjskiego garażu, w którym spędzał mnóstwo czasu. Z czasem pojawił się też kultowy już projekt o nazwie Gang Albanii.

 

To w ten sposób Popek podbił serca fanów z Polski – do tego stopnia, że zdołał wynegocjować powrót do Polski nie w kajdankach, lecz w blasku reflektorów i fleszy. Wydał pierwszą płytę pod tytułem „Król Albanii”, która na ten moment jest już diamentowa, a kilka dni temu w sklepach pojawiła się kolejna – Popek Matheo – Dr Jekyll and Mr Hyde. Król bezwzględnie utrzymuje się na tronie i nie zamierza oddawać nikomu tytułu króla polskiej muzyki hip-hopowej.