Słuchawki wygłuszające dla perkusistów

Ludzie grający na instrumenty są narażeni ciągle na hałas, który na dłuższą metę może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Jednym z głośniejszych instrumentów, który wydobywa też różnorodne dźwięki to perkusja. Ma ona sporo elementów, np. bęben wielki, talerze czy werbel. Podstawowy zestaw perkusyjny rozszerza się o wiele innych elementów co powoduje jeszcze więcej hałasu. Nie każdy perkusista je stosuje, ale są jednak one zalecane. Mamy na myśli słuchawki wygłuszające dla perkusistów.

Rozpoczęcie nauki gry na perkusji często zaczyna się w latach wczesnych dziecięcych. Już nawet trzy- oraz czterolatki zaczynają uczyć się grać na tym instrumencie. W związku z tym, że ich słuch jeszcze się rozwija, muszą one takie słuchawki posiadać. Dla osób, które ciągle trenują swoje umiejętności oraz dla dzieci zaleca się taki rodzaj słuchawek zwany aktywnym, które wyposażone są w specjalny system wyciszający te najbardziej doskwierające dźwięki. Jest jeszcze jeden rodzaj słuchawek wygłuszających dla perkusistów. Są one zwane pasywnymi. Są wykonane z materiałów wyciszających, ale nie są aż tak skuteczne jak te pierwsze. Jednak dla wprawionych perkusistów, z dojrzałym słuchem mogą być wystarczające.

Co jeszcze należy brać pod uwagę jeśli myśli się o nabyciu takich słuchawek? Czy mają być nauszne czy douszne. Jest taka opinia, że te douszne lepiej chronią, ale tak naprawdę nauszne, dobrej firmy sprzęt również spełni nasze oczekiwania. Trzeba tak naprawdę w sklepie muzycznym przy perkusji wypróbować jedne i drugie i podjąć decyzję.
Słuchawki wygłuszające dostępne na stronie sklepu DrumCenter.pl.