Nowy Pro8l3m – rap o latach 90-tych

Pro8l3m jest to duet warszawskich twórców, którzy na piedestał wystawiają niezależność oraz konsekwencje i opór w działaniu. Do tej pory wydali kilka płyt (sprawdź > płyty Pro8l3m na Preorder.pl), z których praktycznie wszystkie zdobyły uznanie krytyków i słuchaczy. Charakteryzują się używaniem syntetycznych podkładów, często futurystycznych i charakterystycznych tekstów. Słuchając ich muzyki przenosimy się w przyszłość, ponieważ ich narracja sprawia, że klimat jest niepowtarzalny i pozwala się przenieść kilkadzesiąt lat do przodu. Ostatnia płyta duetu to jednak powrót do czasów ich młodości – kolorowych lat 90-tych.

Kto wchodzi w skład składu Pro8l3m?

W skład Pro8l3mu wchodzi raper Oskar oraz producent Steez83, który jest jednocześnie dj’em. Steeza możemy znać z udziału w kawałkach Hemp Gru, a także JWP. Udzielał się on także na płytach Sokoła. Pro8l3m nowa płyta „Art Brut 2” zapowiadana była takimi kawałkami jak „W domach z betonu”, czy też „Przebój nocy” z gościnnym udziałem zespołu Banda i Wanda w refrenie. Już ten singiel pokazał, że członkowie Pro8l3mu z sentymentem wracają do lat 90-tych. Inne utwory z nowej płyty tylko potęgują te odczucia, płyta jest pełna retrospekcji i charakterystycznych obrazów, wydawałoby się stricte przeniesionych z ostatniej dekady XX-wieku. Oskar z Pro8l3mu pokazał przy tym, że jest nietuzinkowym raperem, który potrafi odnaleźć się świetnie na przeróżnych podkładach zarówno staroszkolnych jak i nowoczesnych.

Oskar na mikrofonie – umiejętności rapera

Oskar z Pro8l3mu est raperem bardzo dobrym pod względem technicznym oraz tekstowym. Dodatkowo świetnie panuje nad wokalem i potrafi stworzyć unikalny klimat w kawałku. Razem ze swoim producentem świetnie się dopełniają i potrafią stworzyć naprawdę porządną płytę. Ich współpraca rozpoczęła się w roku 2013 czyli ponad siedem lat temu. Wtedy właśnie ukazał się ich pierwszy wspólny album pod tytułem „C30-C39”. Posiadał on staroszkolny klimat, który jednak był urozmajcony syntezatorami. Promowany był przez takie utwory jak „Tori Black” oraz „Opowieść o tobie”.