Kim jest Białas?

Mateusz Karaś znany szerszej publiczności jako Białas urodził się 11 grudnia 1987 roku. Jest nie tylko raperem, ale również freestyle’owcem.

Co warto wiedzieć o Białasie?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Białas sprzedał do tej pory w Polsce ponad 70 tysięcy płyt. Należy również zaznaczyć, że pięć razy znalazł się na polskiej liście sprzedaży – OLiS. Ponadto Mateusz Karaś zdobył aż trzy certyfikacje złotych płyt, w tym aż dwie platynowe z ZPAV.

Godny uwagi jest również fakt, że współpracował z takimi wykonawcami, jak Bonus RPK, Koldi, Bedoes, Quebonafide, Paluch, Żabson, Sitek, Taco Hemingway, Alcomindz, Wac Toja czy ReTo.

Koniecznie należy także zaznaczyć, że Białas jest trzykrotnym finalistą Wielkiej Bitwy Warszawskiej z 2007, 2008 i 2009 roku. Ponadto album H8M4 nominowano do prestiżowego tytułu Polski album roku 2016 w plebiscycie WuDoo i Hip-hop.

Warto wspomnieć, że 14 lutego 2010 roku światło dzienne ujrzał mixtape Białasa oraz Solara pod tytułem Burza po ciszy. Z kolei 30 grudnia tego samego roku oficjalnie ukazał się minialbum Mateusza Karasia i Kazzama pt. Zakazane owoce EP. Należy także wiedzieć, że na początku 2013 roku Białas oraz Solar zdecydowali się na podpisanie kontraktu wydawniczego z wytwórnią muzyczną Prosto.

Z kolei 17 czerwca tego samego roku ukazał się album duet pt. Stage Diving. Koniecznie należy zaznaczyć, ze wśród gości na płycie znaleźli się Milo, Tomb oraz Zeus.