Jak zacząć grać na perkusji?

Granie na perkusji jest marzeniem niejednego fana ciężkiego muzycznego brzmienia. Bębny to sprzęt, który jednak nie jest tak popularny, jak chociażby gitara elektryczna, dlatego też źródeł wiedzy na temat tego, jak nauczyć się na nich grać, jest mniej, a przez to jest ona słabiej rozpowszechniona. A przecież nie jest to tak trudne, jakby to się mogło wydawać.

Zaczynamy grać na perkusji

Kupując perkusje (https://drumcenter.pl/pol_m_Perkusje-101.html), wiele osób uważa, że jakoś to będzie i być może nawet sami nauczą się na niej grać. W końcu co może być trudnego w wybijaniu określonego rytmu na bębnach? Okazuje się jednak, że pierwszy kontakt z tym instrumentem dla wielu osób bywa bardzo bolesnym rozczarowaniem. Bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności, zwyczajnie nie da się na nim grać. Na szczęście nie oznacza to z góry, że nie nigdy nie zagrają ulubionego utworu.

Na samym początku koniecznie trzeba się wyposażyć w perkusyjny metronom. Jest to podstawowe narzędzie nawet dla bardzo już zaawansowanych perkusistów. Pozwala ono utrzymywać prawidłowy rytm podczas grania. Jest to podstawowy element edukacyjny dla każdego początkującego gracza, ponieważ pozwala wykształcić umiejętność i nawyk grania w odpowiednim, stałym rytmie. Później będzie już tylko dodatkową pomocą.

Oprócz metronomu koniecznie trzeba poznać wszystkie nuty, które wykorzystywane są na perkusje. Na szczęście nie jest ich dużo, a ich znajomość pozwoli poprawnie czytać muzykę i przyswajać kolejne utwory i uczyć się ich grania.