Czym charakteryzują się podstawowe talerze perkusyjne?

Każdy zestaw perkusyjny składa się z kilku różnych talerzy, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym wyróżniają się najpopularniejsze typy talerzy perkusyjnych, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać odpowiednie modele do swojego zestawu.

Talerze hi-hat

W dzisiejszych czasach najbardziej charakterystycznymi typami talerzy perkusyjnych są oczywiście talerze hi-hat, bez których nie może obejść się żaden profesjonalny zestaw perkusyjny. Talerze tego typu charakteryzują się tym, że tworzy je tak naprawdę para poziomo ułożonych talerzy. Warto wspomnieć o tym, że górny talerz obsługiwany jest za pomocą pedału, dzięki czemu można dowolnie zmieniać rezonans talerzy. Talerze perkusyjne hi-hat posiadają zazwyczaj średnicę 14 cali.

Talerze crash

W skład podstawowego zestawu wchodzą również talerze perkusyjne crash. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale talerze tego typu na szeroką skalę wykorzystywane są również w orkiestrach symfonicznych. Jak łatwo się domyśleć talerze crash mają bardzo ostry i dość silny dźwięk. Większość producentów oferuje swoim klientom talerze crash o średnicy 16 cali.

Talerze ride

Klasyczny zestaw perkusyjny opiera się także na talerzach ride, które wykorzystywane są przez perkusistów przede wszystkim do utrzymywania tempa. 20 calowe talerze perkusyjne ride charakteryzują się wyraźnym i brzęczącym dźwiękiem oraz nieco dłuższym sustainem.