Metronom-historia prawdziwa

Metronom to urządzenie do dokładnego wyznaczania tempa utworów muzycznych. Pomaga muzykowi w utrzymywaniu odpowiedniego tempa gry na instrumencie oraz pomaga w kształtowaniu podzielności uwagi.

Metronom został opatentowany w roku tysiąc osiemset siedemnastym roku przez niemieckiego zegarmistrza Johana Mälzla Jednak to nie on był prawdziwym wynalazcą tego urządzenia. Niemiec splagiatował metronom od holenderskiego mechanika z Amsterdamu D.N. Winkla. Metronom działa na zasadzie tykającego wahadełka, posiadającego na ramieniu ciężarek do regulacji tempa. Swoim wyglądem przypominał ścięty ostrosłup a zbudowany był z drewna. Na początku dwudziestego wieku drewnianą obudowę zastąpił ebonit. Współcześnie używa się wysokiej jakości tworzyw sztucznych.
metronom
Metronom mechaniczny zbudowany jest z mechanizmu zegarowego, a wewnątrz metronomu znajduje się specjalna sprężyna, która go napędza.
Z biegiem czasu pojawiły się metronomy elektroniczne, które charakteryzują się wielofunkcyjnością oraz dokładnością. Można było na przykład podłączyć do nich słuchawki dla lepszego komfortu ćwiczeń.

Ostanie lata to czas metronomów cyfrowych, które dzięki osiągnięciom techniki można mieć cały czas przy sobie.
Można je dzięki dostępnym aplikacjom zainstalować na telefonie lub komputerze.
Wystarczy wejść na odpowiednie strony internetowe, aby ściągnąć z nich za odpłatnością albo za darmo odpowiedni metronom w postaci cyfrowej.