Raper- artysta, który kocha wzbudzać skrajne emocje

Każdy młody artysta niezależnie od profesji, jaką uprawia- pragnie sławy, dużych zarobków i licznych wywiadów telewizyjni. Również raperzy pragną, by ich muzyka została doceniona i zauważona przez szersze grona widzów. A to, że ich pasja jest różnie odbierana, nie robi na nich większego wrażenia. Dla nich liczy się fakt, że robią to, co najbardziej kochają.

Jaki powinien być raper?

Przede wszystkim rozmowny i wygadany. To w tej profesji słowo klucz. Poza tym powinien cechować się kreatywnością i swobodą wyrażania myśli. Dobrze byłoby, aby miał analityczny umysł i był bacznym obserwatorem. Ta umiejętność pomaga w tworzeniu tekstów. Najlepsze kawałki to te inspirowane życiem codziennym.

Raper nie może być też łamagą i musi mieć dobre poczucie rytmu i koordynację ruchową. Nie jest tajemnicą, iż rap i taniec zwłaszcza ten w wydaniu ulicznym są ze sobą ściśle połączone. Jedno bez drugiego praktycznie nie istnieje.

Jak promują się młodzi raperzy?

Po pierwsze biorą udział w masowych konkursach talentów, bo to najlepsza reklama. Po drugie rozsyłają swoje demo po znanych wytwórniach muzycznych, w nadziei, że zostaną zauważeni. Po trzecie szokują swoim wyglądem zewnętrznym i obranymi pseudonimami. W tym środowisku takie pseudonimy artystyczne jak Mezo czy Bezczel to norma.

Zresztą raper Bezczel na Preorder.pl brzmi tak zawadiacko i ekstrawagancko i o to właśnie chodzi. Rap i gatunki jemu pokrewne bazują właśnie na kontrowersji i wzbudzaniu silnych emocji. Im jest ich więcej, tym lepiej. Zresztą, jak inaczej w krótkim czasie zainteresować media swoją osobą.